hero
NyheterBoligmarkedet

Boligpriser og boligprisstatistikk i ditt område

Her kan du se hvordan boligprisene har utviklet seg i Norge den siste måneden. Boligprisstatistikken viser hvor mange boliger som har blitt solgt og kvadratmeterpris.

I denne artikkelen

Boligprisutviklingen varierer mye i Norge og i de største byene og på østlandet har prisene steget mye de siste årene. Men det er flere faktorer som påvirker verdien i tillegg til attraktive områder og generell prisutvikling. For eksempel kan oppgraderinger som å sette inn et nytt kjøkken, pusse opp et nytt bad, påbygg eller på andre måter legge til ekstra plass gjøre din bolig mer verdt. Ønsker du en nøyaktig vurdering av hva boligen din er verdt kan du bestille en verdivurdering fra EIE.

JUNI 2022

Boligprisene sank med 0,3 prosent i juni 2022. Korrigert for sesongvariasjoner steg prisene med 0,3 prosent. Boligprisene i Norge har så langt i 2022 steget med 8,8 prosent, ifølge tall fra Eiendom Norge.

PDF: Boligprisstatistikk juni 2022

MAI 2022

Boligprisene steg med 1,2 prosent i mai 2022. Korrigert for sesongvariasjoner steg prisene med 0,7 prosent. Boligprisene har steget med 6,4 prosent det siste året, ifølge tall fra Eiendom Norge.


Siste månedSiste 12 mndPris pr kvmSnitt formidl.tidSolgte 2021Solgte 2022For salg 2021For salg 2022
Oslo1,8%7,1%89 526162 1082 2822 5502 321
Drammen m/omegn1,1%6,7%4793216340310361348
Asker/Bærum1,0%6,7%6851416444456509533
Follo1,1%6,3%5444624283275327346
Fredrikstad/Sarpsborg1,0%6,4%3901617231258264321
Romerike1,0%6,0%5196920635583667672
Viken m/Oslo1,4%6,5%69608184491461251685043
Hamar m/Stange0,7%4,7%3969727132115142130
Innlandet0,5%3,3%3107732559586632694
Bergen0,9%6,3%5186018745760853756
Vestlandet1,0%6,4%44900271123113413141169
Ålesund m/omegn1,1%5,9%3529935143143182148
Trondheim1,2%7,6%5572919567617608689
Midt-Norge1,2%7,2%41378341224128414181457
Tromsø0,6%5,6%5689441181151188208
Bodøm/Fauske1,3%10,5%5094316143135154149
Nord-Norge0,7%7,7%4033045695601738792
Kristiansand1,5%9,7%3790030302271326332
Stavanger m/omegn1,4%8,0%4093129551542618578
Agder og Rogaland1,5%8,5%34193401429139315271604
Tønsberg m/Færder1,3%8,3%4499218225212212223
Porsgrunn/Skien1,3%7,0%2977819180190210230
Vestfold og Telemark1,3%7,5%3571123819826884949
Norge1,2%6,4%520082610340104361168111708

*Tall fra Eiendom Norge

PDF: Boligprisstatistikk mai 2022

APRIL 2022

Boligprisene steg med 0,3 prosent i april 2022. Korrigert for sesongvariasjoner var prisene uendret. Boligprisene har steget med 6,2 prosent det siste året, ifølge tall fra Eiendom Norge.

PDF: Boligprisstatistikk April 2022

April 22

MARS 2022

Boligprisene steg med 1,1 prosent i mars 2022. Korrigert for sesongvariasjoner steg prisene med 1,0 prosent. Boligprisene har steget med 6,2 prosent det siste året, ifølge tall fra Eiendom Norge.

PDF: Boligprisstatistikken mars 2022

Boligprisene mars 2022

FEBRUAR 2022

Boligprisene steg med 1,5 prosent i februar. Korrigert for sesongvariasjoner steg prisene med 0,7 prosent. Boligprisene har steget med 6,3 prosent det siste året, ifølge tall fra Eiendom Norge.

PDF: Boligprisstatistikk Februar 2022

Boligprisene februar 2022

JANUAR 2022

Boligprisene steg med 4,8 prosent i januar. Korrigert for sesongvariasjoner steg prisene med 2,1 prosent. Boligprisene har steget med 6,8 prosent det siste året, ifølge tall fra Eiendom Norge.

PDF: Boligprisstatistikk Januar 2022

Boligprisene januar 2022

DESEMBER 2021

Boligprisene sank med 1,3 prosent i desember. Korrigert for sesongvariasjoner sank prisene med 0,2 prosent. Boligprisene er nå 5,2 prosent høyere enn for ett år siden, ifølge tall fra Eiendom Norge.

PDF: Boligprisstatistikk Desember 2021

NOVEMBER 2021

Boligprisene sank med 0,6 prosent i november. Korrigert for sesongvariasjoner steg prisene med 0,3 prosent. Boligprisene er nå 6,6 prosent høyere enn for ett år siden, ifølge tall fra Eiendom Norge.

PDF: Boligprisstatistikk November 2021

OKTOBER 2021

Boligprisene falt med 0,4 prosent i oktober. Korrigert for sesongvariasjoner steg prisene med 0,2 prosent. Boligprisene er nå 7 prosent høyere enn for ett år siden, ifølge tall fra Eiendom Norge.

PDF: Boligprisstatistikken Oktober 2021

SEPTEMBER 2021

Boligprisene falt med 0,9 prosent i september. Korrigert for sesongvariasjoner steg prisene med 0,2 prosent. Boligprisene er nå 8 prosent høyere enn for ett år siden, ifølge tall fra Eiendom Norge.

PDF: Boligprisstatistikk September 2021

AUGUST 2021

Boligprisene økte med 1,9 prosent i august. Korrigert for sesongvariasjoner steg prisene med 1 prosent. Boligprisene er nå 9,4 prosent høyere enn for ett år siden, ifølge tall fra Eiendom Norge.

PDF: Boligprisstatistikken August 2021

JULI 2021

Boligprisene falt med 1,1 prosent i juli. Korrigert for sesongvariasjoner sank prisene med 0,2 prosent. Boligprisene er nå 8,5 prosent høyere enn for ett år siden, ifølge tall fra Eiendom Norge.

PDF: Boligprisstatistikk Juli 2021

JUNI 2021

Boligprisene sank med 0,2 prosent i juni. Korrigert for sesongvariasjoner steg prisene med 0,2 prosent. Boligprisene er nå 10,1 prosent høyere enn for ett år siden.

PDF: Boligprisstatistikken Juni 2021

MAI 2021

Boligprisene steg med 1,0 prosent i mai. Boligprisene er nå 11,4 prosent høyere enn for ett år siden, ifølge tall fra Eiendom Norge.

Administrerende direktør i EIE, Hedda K. Ulvness, mener boligmarkedet i mai har vært preget av gode salgstall og høy aktivitet. EIE opplever sterk oppdragsinngang og rekordstore salgsvolumer.

–Det er fortsatt tendenser til «vårslipp» som gjør at boligmarkedet snus på hodet. Endelig er det kjøpers marked. Det som går nå er det som er rett priset og har de riktige kvalitetene, sier Ulvness.

PDF: Boligprisstatistikken Mai 2021

APRIL 2021

Boligprisene steg med 0,2 prosent i april. Boligprisene er nå 12,2 prosent høyere enn for ett år siden, ifølge tall fra Eiendom Norge.

– April er første måned med høysesong på boligmarkedet. Det er fortsatt selgers marked og det noteres noen salgsrekorder om dagen, men det er mer balanse i markedet ettersom salgsvolumene øker, sier administrerende direktør i EIE eiendomsmegling, Hedda Ulvness.

EIE eiendomsmegling endte på nesten 900 boliger i april, som tilsvarer en vekst over 100 prosent, sammenlignet med fjoråret.

PDF: Boligprisstatistikken April 2021

MARS 2021

Boligprisene steg med 1,2 prosent i mars. Boligprisene er nå 12,5 prosent høyere enn for ett år siden, ifølge tall fra Eiendom Norge.

PDF: Boligprisstatistikk mars 2021

Spørsmål?

Uansett hva du lurer på, svarer vi deg gjerne. Vi stiller bransjens høyeste krav til oss selv, og skreddersyr råd og løsninger for hver enkelt.

Relaterte artikler

Du bruker en utdatert nettleser!

Internet Explorer er utdatert og ikke lenger offisielt støttet, og utgjør en stor sikkerhetsrisiko. Du bør avinstallere dette programmet og heller bruke Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Apple Safari eller andre nettlesere som oppdateres jevnlig.

Dersom du fortsetter å bruke nettsiden i Internet Explorer eller andre utdaterte nettlesere, kan du oppleve at nettsiden ser rar ut eller ikke fungerer i det hele tatt.

Les mer her: